НОВИНИ

У ГПУ повідомили, що справу Новинського закривали, але вже поновили

Рішення щодо закриття справи було скасовано.

У Генеральній прокуратурі кажуть, що слідчий дійсно закривав розслідування стосовно депутата Вадима Новинського, але пізніше це рішення було скасоване. Про це повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган у Facebook.

 

"Наголошую: провадження не закрите, розслідування триває", - заявила Сарган.

 

"Постановою прокурора від 12.08.2019 вказане рішення слідчого (про закриття кримінального провадження – УП) скасоване як незаконне, зокрема, з огляду на те, що чинне кримінальне процесуальне законодавство не передбачає можливості прийняття слідчим та/або прокурором процесуального рішення про закриття кримінального провадження стосовно свідка (Новинський у провадженні мав статус свідка, підозра оголошена не була )", - зазначила речниця генпрокурора.

 

Зокрема, 25 червня Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання адвоката Новинського та встановив строк 1 місяць для завершення слідства.

 

Зазначається, що Генпрокуратура та потерпілі подали скаргу на це рішення, однак суд відмовив відкривати апеляційне провадження. Також ГПУ подала скаргу до Верховного Суду, який ще не ухвалив рішення.

 

Водночас, суд на прохання прокуратури розʼяснив, що вимога закрити провадження стосується лише Новинського.

 

Також у ГПУ стверджують, що 26 липня їхній слідчий закрив провадження "виключно на виконання судових рішень".

 

Однак пізніше, 12 серпня, прокурор скасував рішення слідчого як незаконне. У відомстві наполягають, що не можуть закрити провадження стосовно свідка (Новинському не оголосили підозру, він мав статус свідка).

 

Нагадаємо, що 14 серпня адвокат Новинського повідомив про закриття справи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.