НОВИНИ

Адвокат Новинського повідомив про закриття справи

ГПУ закрила провадження стосовно можливої причетності нардепа до викрадення монахинь.

Адвокат Олег Татаров 14 серпня повідомив, що Генеральна прокуратура закрила провадження стосовно можливої причетності нардепа Вадима Новинського до викрадення монахинь.

 

"Це велике кримінальне провадження, яке розслідується не один рік, яке стосувалось Януковича (екс-президента Віктора Януковича – УП), Захарченка (екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко – УП) та інших осіб", - зауважив адвокат

 

Зазначається, що у справі про можливе викрадення монахинь фігурували також інші особи, однак закрили провадження лише стосовно Новинського. Слідсто по інших фігурантах триває.

 

"ГПУ рахувала, що він (Новинський) був як свідок, ми рахували що він не був як свідок, а був з окремим статусом особи, чиї права обмежуються під час досудового розслідування", - зазначив Татаров.

 

"Верховна Рада дала згоду на притягнення Вадима Владиславовича  до відповідальності. Але зрозуміло, що жодного доказу, що Новинський щось протиправне вчинив, не було".

 

Так, за словами адвоката, слідчий підписав постанову про закриття 26 липня.

 

Це було зроблено відповідно до ухвали суду, який 25 червня встановив прокуратурі термін у 1 місяці для того, щоб або передати справу в суд, або закрити її.

 

Як повідомлялося, у травні 2014 року Генпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ МП Володимира Сабодана - Олександра Драбинка. Слідство вважає, що нардеп Новинський причетний до незаконного позбавлення волі митрополита .

 

3 листопада 2016 року генеральний прокурор Юрій Луценко  опублікував подання Генпрокуратури до Веховної Ради про зняття депутатської недоторканності та надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вадима Новинського.

 

9 листопада народний депутат від "Опозиційного блоку" Вадим Новинський заявив, що отримав для ознайомлення подання Генпрокуратури про притягнення його до кримінальної відповідальності.

 

15 березня 2018 року Юрій Луценко заявив, що кримінальні провадження щодо народних депутатів із фракції "Опозиційний блок" Михайла Добкіна та Вадима Новинського скоро будуть передані до суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.