НОВИНИ

Зеленський може відвідати Японію у жовтні – ЗМІ

Президент може відвідати Японію для зустрічі з прем’єром Шіндзо Абе й обговорення ситуації на сході України.

Президент Володимир Зеленський може відвідати Японію в жовтні для участі у церемонії оголошення імператором країни Нарухіто щодо його сходження на престол, а також для зустрічі з прем’єром Шіндзо Абе й обговорення ситуації на сході України. Про це в середу з посиланням на обізнані дипломатичні джерела повідомляє японське інформагентство Jiji.

 

Зазначається, що  прем’єр-міністр Японії має бажання підтримати «шанси на мир» на сході України, про які заявляє Зеленський. Для Токіо прогрес у врегулюванні на Донбасі дасть змогу скасувати японські санкції проти Росії, пов’язані з «українськими кризами». Адже сам Абе прагне розв’язати з Росією територіальний спір на Північних територіях.

 

До того ж у статті припускається, що можливими темами обговорення будуть обмін інформацією щодо Чорнобильської АЕС та АЕС у Фукусімі після аварій, а також військове співробітництво між Україною та Японією тощо.

 

Крім того у публікації зауважують, що останній візит Президента України до Японії відбувся у квітні 2016 року, а остання зустріч на рівні лідерів двох держав - у вересні 2016 року під час Генеральної асамблеї ООН. Jiji припускає, що у жовтні цього року Зеленський може відвідати не лише Токіо, а й Кіото, місто-побратим Києва.

 

Нагадаємо, що 9 серпня Японія позначила спірні Курили своєю територією на сайті Олімпіади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Теги