НОВИНИ

У Зеленського відреагували на заяву окупантів щодо допуску вод Дніпра до Криму

Постпред президента в АР Крим Антон Кориневич заявив, що претензії росіян на води Дніпра не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

Окупаційне керівництво Криму заявило, що має намір звернутися до керівництва Російської Федерації з проханням ініціювати переговорний процес з Україною щодо пропуску на півострів вод річки Дніпро. Про це у понеділок, 12 серпня, повідомили росЗМІ.

 

Так, заступник голови Ради міністрів – "постійний представник Криму" при президенті РФ Гєоргій Мурадов зазначив, що це потрібно зробити для того, щоб розв'язати проблеми північної частини Криму.

 

Своєю чергою, постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич наголосив, що усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя.

 

"Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питання, пов‘язані з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право", - написав Кориневич у Facebook.

 

Крім того, постпред президента додав, що, за всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає.

 

Водночас керівник Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров нагадав, що припинення постачання дніпровської води на Кримський півострів у березні 2014 року, а потім здійснена з 20 вересня 2015 року кримськотатарською та українською громадськістю товарна блокада Криму, та кілька місяців пізніше – повне припинення постачання електроенергії до тимчасово окупованого Криму, здорожило російським окупантам щорічне утримання окупованого ними Криму на кілька мільярдів доларів.

 

"Тому, не думайте, навіть гіпотетично, обговорювати тему можливого постачання води, електроенергії або відновлення залізничного сполучення між материковою Україною і Кримом поза темою безумовної, повної і негайної деокупації Криму та відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного і Азовського морів", – заявив Чубаров.

 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 9 серпня провів зустріч з представниками кримськотатарського народу та обговорив з ними координацію зусиль щодо деокупації та реінтеграції анексованого півострову. Крім того, обговорювалося також створення кримськотатарської національно-територіальної автономії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.