НОВИНИ

Україна може продовжити чинний контракт з Росією щодо транзиту газу — секретар РНБО

Данилюк зазначив, що транзит газу щороку приносить Україні три мільярди доларів доходів.

У Раді національної безпеки та оборони не виключають, що Україна може продовжити чинний контракт на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему. Про це повідомив секретар РНБО Олександр Данилюк в інтерв’ю BBC.

 

«Після формування нового уряду має бути сформована нова група і керівник цієї групи, міністр енергетики, який буде відповідати за перемовини щодо підписання або нового, або продовження цього контракту», — повідомив Данилюк.

 

Він зазначив, що транзит газу щороку приносить Україні три мільярди доларів доходів. Також, він робить українську ГТС привабливою для інвестицій.

 

«Тому коли ми говоримо про транзит — це і кошти, які ми отримуємо, і розвиток ГТС, і можливість залучення інвестицій, це і розвиток країни», — додав секретар РНБО.

 

Крім того, на питання журналіста про те, чи має Україна запасний план на випадок того, що домовленості щодо транзиту газу з Росією так і не вдасться досягти, Данилюк відповів: «Було б абсолютно безвідповідально не мати плану «Б».

 

Нагадаємо, що Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.