НОВИНИ

Британські дипломати днями припинять участь у щоденних зустрічах ЄС — ЗМІ

Британські посадові особи припинять відвідувати щоденні зустрічі в Брюсселі, прагнучи донести ідею про те, що Велика Британія залишить ЄС до 31 жовтня.

Британські дипломати готуються до виходу з інституційних владних структур Євросоюзу відповідно до планів, які розробляють на Даунінг-стріт. Про це повідомляє The Guardian.

 

Зокрема, британські посадові особи припинять відвідувати щоденні зустрічі в Брюсселі, прагнучи донести ідею про те, що Велика Британія залишить ЄС до 31 жовтня.

 

Зазначається, що цей крок відповідає першій заяві Бориса Джонсона в Палаті громад про те, що він "відлучить" британську дипломатію від справ ЄС.

 

Крім того, критики побоюються, що таке рішення залишить Британію без знань про ключові рішення ЄС та може піти врозріз з національними інтересами.

 

Своєю чергою, засідання робочої групи ЄС, на яких британські дипломати працюють поряд з іншими 27 державами-членами, будуть присвячені питанням безпеки, загальноєвропейському реагуванню на майбутні кризи, пов'язані з цивільним населенням, іноземним справам і захисту інтересів споживачів.

 

Повідомляється, що наразі не зрозуміло, як далеко зайде вихід Великої Британії зі структур ЄС до 31 жовтня, і чи будуть міністри або постійний представник Британії в ЄС присутні на європейських зустрічах у вересні та жовтні.

 

До того ж міністр закордонних справ Домінік Рааб заявив, що візьме участь в нараді зі своїми європейськими колегами наприкінці серпня в Гельсінкі.

 

Разом з тим постійному представництві Великої Британії в Брюсселі залучені близько 150 дипломатів, які лобіюють британські інтереси під час розробки позицій і положень ЄС.

 

Нагадаємо, 25 липня Джонсон оголосив список нових міністрів, віддавши ключові посади прихильникам виходу країни з Євросоюзу.

 

23 липня члени Консервативної партії Британії обрали колишнього мера Лондона  Бориса Джонсона лідером своєї політичної сили. Зокрема, за кандидатуру Джонсона проголосували 92,153 членів Консервативної партії. Водночас його суперник, чинний глава британського МЗС набрав 46,656 голосів. Так, явка склала Явка: 87,4%.

 

Раніше Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.