НОВИНИ

Італія розглядає формування нового уряду без Сальвіні

Ренці запропонував сформувати технічний уряд без ультраправої партії "Ліга".

Колишній прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці запропонував сформувати технічний уряд без ультраправої партії "Ліга", що може загрожувати амбіціям глави "Ліги" Маттео Сальвіні. Про це повідомляє  EUobserver.

 

Зокрема, Ренці заявив, що "Інституційний уряд" складатиме ліві та правоцентристські партії заради національної єдності.

 

"Ті, хто вважає за краще грати з Італією на дострокових виборах у жовтні чи листопаді, ризикують передати майбутнє наших дітей ультраправим",  - зауважив він.

 

Зазначимо, що "Ліга", яка входить в коаліцію з "Рухом 5 зірок", 9 серпня подала клопотання про недовіру уряду на чолі з прем'єр-міністром Джузеппе Конте, який не належить до жодної партії, але близький до "5 зірок"

 

Зазначається, що голосування спровокує вибори, на яких "Ліга" може розраховувати на 36% загальнодержавної підтримки, згідно з останніми опитуваннями.

 

До то го ж Сальвіні вже оголосив, що вважає за краще будувати коаліцію з крайньо правою Fratelli d'Italia та / або партією колишнього прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі.

 

Так, нова коаліція потребує підтримки 161 сенаторів. Сьогодні у "Руху 5 зірок" є 107 сенаторів, а у "Ліги" - 58. Демократична партія має лише 51 сенатора. Це означає, що голоси потрібно знайти у менших партій або серед деяких сенаторів, які раніше покинули "5 зірок".

 

Ще одна проблема полягає в тому, що новий лідер демократів Нікола Цінгаретті виключив підтримку такої нової коаліції, того ж дня, коли її запропонував Ренці.Тим не менш, демократи та "Рух 5 зірок" мають спільний інтерес до голосування за новий закон про виборчу реформу.

 

Разом з тим, ідея "технічного уряду президента Маттарелли" також набирає позиції. Прем'єр Джузеппе Конте вже запропонував цю ідею президенту Італії Серджо Маттареллі 7 серпня.

 

Водночас за даними італійської газети La Stampa, серед можливих кандидатів на очільника технічного уряду називають Маріо Драгі, нинішнього директора Європейського центрального банку, а також Марту Картабію, професора і віцепрезидента Конституційного суду Італії.

 

Своєю чергою, щоб обговорити майбутнє уряду Італії, в понеділок зберуться лідери політичних груп Сенату, керівники груп палати - наступного дня.

 

Нагадаємо, що 23 лютого в Італії опозиція зажадала від італійського уряду відповіді на звинувачення у зв'язках міністра внутрішніх справ і лідера ультраправої "Ліги" Маттео Сальвіні з Росією.

 

Як повідомлялось, 21 лютого італійське видання L'Espresso повідомило, що у 2018 році Сальвіні намагався отримати у пов'язаних з Кремлем юридичних осіб кілька мільйонів євро. Кошти нібито призначалися для фінансування "Ліги" напередодні виборів до Європарламенту, які заплановані на 23-26 травня 2019 року. За словами авторів статті, організатором схеми був його помічник Джанлука Савойні.Савоїні здійснив десятки поїздок до Москви, Криму і Донбасу і від самого початку очолював переговори з російського фінансування Сальвіні, 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.