НОВИНИ

Посол Євросоюзу вважає розгін акцій протесту в Тбілісі законним

За оцінками посла Євросоюзу в Грузії Філіпа Дімітрова, розгін акції на проспекті Руставелі в Тбілісі «був здійснений організовано і законним чином».

«Було дуже складне становище. Вуличні масові акції часто супроводжуються масовими сутичками і якщо для демонстрантів погоджено конкретний час, ця умова має бути виконана», - наголосив Дімітров.

Проте, на його переконання, керівники акції протесту «не дивились на годинник».

«Питання в іншому - чи мало місце перевищення повноважень, що в цій складно обстановці дуже складно оцінити. У будь-якому випадку, можна сказати, що уряду кинули виклик. На жаль, в результаті розгону акції були жертви, що дуже сумно. Хочу висловити співчуття сім'ям загиблих», - заявив Філіп Дімітров.

Як повідомлялось, влада Грузії розігнала акції протесту організовані в центрі Тбілісі опозицією. За словами президента Міхаіла Саакашвіли, перед розгоном лідери опозиції, втікаючи з місця мітингу на автомобілях, задавили двох людей.

26 травнея МВС Грузії розповсюдило аудіозапис розмови одного з організаторів протестів Ніно Бурджанадзе зі своїм сином Анзором Біцадзе, під час якого йшлося про можливу підтримку спецназом ГРУ РФ, протестуючих грузинських опозиціонерів.

Нагадаємо, 22 травня Бурджанадзе оголосила початок революції в Грузії. У той же день відбулися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Пізніше Росія висловила «глибоку стурбованість» порушенням прав людини в Грузії. Водночас, посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе заявив, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.