НОВИНИ

Винищувачі ВПС Британії двічі перехопили російські військові літаки

Винищувач Typhoon і багатоцільовий заправник Voyager вилетіли з шотландської бази Лоссімут для спостереження за двома російськими бомбардувальниками «Ведмідь» (Ту-95), які наблизилися до британського повітряного простору.

Винищувачі Військово-повітряних сил Великої Британії у четвер, 8 серпня, двічі піднімалися в повітря для супроводу російських військових літаків. Про це повідомляється на сайті британського міністерства оборони.

 

Зазначається, що спочатку винищувач Typhoon і багатоцільовий заправник Voyager вилетіли з шотландської бази Лоссімут для спостереження за двома російськими бомбардувальниками «Ведмідь» (Ту-95), які наблизилися до британського повітряного простору.

 

Своєю чергою, вдруге винищувачі Typhoon, розгорнуті НАТО для патрулювання балтійського авіапростору, вилетіли з бази Амарі, щоб перехопити російський бомбардувальник Ту-95 та два винищувачі Су-27, що пролітали поблизу повітряного простору Естонії.

 

«Щодня деякі держави мають намір тиснути на міжнародні норми та випробовувати рішучість Великої Британії. Загрози міжнародним нормам є на багатьох фронтах», - заявив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.

 

Нагадаємо, що 22 травня американські винищувачі перехопили шість літаків Військово-повітряних сил Росії в міжнародному повітряному просторі на захід від штату Аляска і супроводжували їх.

 

Як повідомлялось,14 травня угорські винищувачі Gripen, базовані на литовському аеродромі Шяуляй вдруге за добу підняли за тривогою у небо над Балтикою.  Винищувачі полетіли на перехоплення військових літаків Іл-22 та Су-27 з Росії, які здійснювали польотні маневри у міжнародному повітряному просторі над Балтійським морем, однак не вели жодного радіозв’язку із авіадиспетчерськими службами країн Балтії.

 

Раніше стало відомо, що польські пілоти, які патрулюють повітряний простір країн Балтії у рамках місії Північноатлантичного альянсу Baltic Air Policing, здійснили від початку січня 2019 року 18 перехоплень через порушення з боку російських літаків. 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.