НОВИНИ

У Киргизстані прихильники екс-президента відпустили захоплених спецназівців

Їх відвезли представники Держкомітету національної безпеки.

Прихильники колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва відпустили з будинку екс-голови держави шістьох «спецназівців», захоплених у середу під час штурму цієї будівлі в селищі Кой-Таші. Усіх їх вивезли на одній машині. про це повідомляє, Радио Азаттик.

 

За словами заступника лідера СДПК Фаріда Ніязова, їх відвезли представники Держкомітету національної безпеки.

 

Прихильники Атамбаєва в обмін на звільнення «спецназівців» вимагали відновити електропостачання і зв'язок в селі в обмін на їх звільнення.

 

Нагадаємо, 7 серпня унаслідок сутичок під час спроби затримання колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва з травмами були шпиталізовані 45 людей, зокрема, за даними місцевого Міністерства з охорони здоров’я, серед поранених – 15 поліцейських.

 

Бійцям спецназу не вдалося затримати колишнього президента в його будинку в селі Кой-Таш.

 

Уранці 8 серпня Генеральна прокуратура Киргизстану повідомила, що після зіткнення в Кой-Таші порушено кримінальні справи.

 

За наявними даними, в рамках досудового провадження за фактом причетності Алмазбека Атамбаєва до незаконного звільнення злодія в законі Азіза Батукаєва колишній президент тричі викликався на допит в якості свідка в МВС, проте законні вимоги органів слідства були проігноровані.

 

У кінці червня парламент Киргизстану позбавив Атамбаєва статусу екс-президента, чим зняв з нього недоторканність. Після цього колишній глава Киргизстану тричі отримував виклики на допити від слідчих МВС, але на них не з'явився. Основні звинувачення пов'язані з корупцією та незаконним збагаченням. Атамбаєв звинувачення категорично заперечує.

 

Алмазбек Атамбаєв очолював Киргизстан з 2011 по 2017 рік. Він не висувався на черговий термін, вирішивши підтримати кандидата Сооронбая Жеенбекова. Але після зміни влади між політиками виник конфлікт. Внаслідок цього члени Соціал-демократичної партії Киргизстану, до якої належать і Атамбаєв, і Жеенбеков, розділилися на прихильників колишнього і чинного президентів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.