НОВИНИ

Олександр Крамар: Україні потрібно змінювати підходи до торговельної співпраці з КНР

Бездіяльність тут буде джерелом ще більших загроз і призведе до подальшого зростання диспропорційності у двосторонній торгівлі.

Підходи до торговельної співпраці з Китайською Народною Республікою потрібно змінювати й пильнувати передусім власний інтерес. Українські виробники мають дістати значно ширші можливості для доступу на китайський внутрішній ринок вітчизняної продукції з вищою доданою вартістю, а доступ китайських товарів до нашого ринку необхідно ускладнити. Про це на сторінках Тижня пише економічний експерт Олександр Крамар.

 

Він зауважує, що домогтися цього сьогодні буде значно важче, ніж раніше. Однак бездіяльність тут буде джерелом ще більших загроз і призведе до подальшого зростання диспропорційності у двосторонній торгівлі.

 

«Важливо максимально скористатися у власних інтересах тими змінами в торговельній царині, які останнім часом набирають обертів у світі. Перспектива подальшого розгортання торговельних воєн між ключовими гравцями глобальної економіки точно не залежить від позиції України. Проте нова реальність дає нам привід ще раз замислитися про власну економічну політику загалом і про її зовнішньоторговельну складову зокрема. Крім втрат для наших експортерів ера економічного націоналізму за умови адекватної викликам часу політики може навіть посприяти розвитку вітчизняної економіки, дати шанс переосмислити помилки й прорахунки останніх десятиліть і провести ревізію визначених раніше пріоритетів. За нинішніх обсягів і, головне, структури двосторонньої торгівлі наші втрати точно будуть не більшими за вигоди», — пише він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.