НОВИНИ

"Роттердам+". НАБУ повідомило про підозру шістьом особам

Дії всіх шести осіб кваліфіковано як "зловживання службовим становищем".

Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули "Роттердам+", про підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

 

За даними прес-служби, йдеться про:

 

  • - екс-голову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП);
  • - чинного директора ДП "Оператор ринку" (на момент запровадження "Роттердам+" - член НКРЕКП);
  • - начальника відділу НКРЕКП;
  • - керівника управління НКРЕКП;
  • - заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи - ключового оператора ринку теплогенерації України;
  • - директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи. 

 

Зазначається, що дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України ("Зловживання службовим становищем"). Представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

 

"Одного з підозрюваних - екс-члена НКРЕКП - затримали. Місце місцезнаходження ще чотирьох - екс-голови НКРЕКП та топ-менеджерів групи компаній наразі невідомо", - йдеться в повідомленні.

 

Крім того, за даними НАБУ, представники групи приватних теплогенеруючих компаній у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби воно включило до тарифу (ціни) на електроенергію, що виробляли ТЕС цієї групи, видатки, які насправді не здійснювалися, а саме - витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів у Європі.

 

"У березні 2016 року НКРЕКП на зазначену пропозицію пристала, передбачивши зазначені неіснуючі видатки у формулі, за якою розрахувався тариф (ціна) для всієї теплової генерації. Це, в свою чергу, призвело до зростання вартості всієї електричної енергії і, як наслідок, зростання тарифів на електроенергію для промисловості, об’єктів соціальної інфраструктури, підприємців", - зазначається в повідомленні.

 

Водночас, слідство зібрало докази того, що в результаті зазначених дій споживачам електроенергії впродовж 2016-2017 рр. завдано 18,87 млрд грн збитків, із яких 14,3 млрд грн отримали приватні-компанії-ініціатори запровадження "Роттердам+".

 

Нагадаємо, що 19 липня детективи НАБУ провели обшуки в офісі фінансової групи у справі “Роттердам+”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.