НОВИНИ

Сущенко підписав документи про згоду відбувати термін ув'язнення в Україні - Фейгін

Однак, за словами захисника, перебільшувати значення цього факту не варто.

Захисник незаконно ув'язненого в Росії українського журналіста Романа Сущенка Марк Фейгін заявив, що його підзахисний підписав документи на згоду відбувати термін покарання в Україні, проте "перебільшувати значення цього факту не варто". Про це Фейгін повідомив у середу, 7 серпня, у коментарі Укрінформ.

 

"Під час спілкування з Романом Сущенком, недавнього - по телефону, і більш раннього - особистого, ми обговорювали також і перспективи обміну, звільнення. Можу сказати, що влітку Роман підписав з ініціативи російської сторони папери про його згоду на відбування покарання в Україні. Але перебільшувати значення цього факту не варто. Ці папери можуть досить довго лежати в папках, чекаючи свого часу. Плани російської сторони не є нам відомі ", - сказав Фейгін.


На його думку, в цілому переговори про можливий обмін зараз «на стадії завмирання». Зокрема, не зовсім зрозуміло, хто з української сторони відповідає за це, якою є стратегія звільнення українських політв'язнів в Росії, зазначив захисник.

 

"Але така ситуація має і цілком об'єктивні причини. В Україні зараз проходить природний процес переформатування влади після виборів. Сподіваюся, що вже до осені ситуація зміниться", - резюмував Фейгін.

 

Також Марк Фейгін повідомив, що Роману Сущенку 5 серпня продовжили термін тримання у "безпечному місці" колонії ще на три місяці.

 

Нагадаємо, 4 червня 2018 року у Москві суд оголосив вирок незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенку - він отримав 12 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.  12 вересня Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про 12 років ув'язнення для Сущенка. Своєю чергою, журналіст заявив, що розраховує на обмін та пообіцяв родині що обов’язково повернеться.

 

Своєю чергою, Європейський Союз вимагає від Росії негайно та беззастережно звільнити журналіста Романа Сущенка та усіх інших незаконно затриманих українських громадян. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.