НОВИНИ

Україна веде переговори з МВФ щодо податкової амністії

Проект податкової амністії передбачає ставки у 9% і 5%.

Україна та Міжнародний валютний фонд ведуть переговори щодо податкової амністії. Про це заявив глава Державної податкової служби Сергій Верланов.

 

"Стосовно податкової амністії капіталу ведуться переговори з МВФ, передусім щодо ставки. В Україні не унікальна ситуація - і ПАР, і Латвія й інші країни її проходили. Наразі дискутуємо про знижені ставки: 9% як базова і 5% – знижена. Скільки надходжень для бюджету дасть податкова амністія можна буде говорити лише після того, як буде зрозуміла конструкція такої податкової амністії. Без сумніву, це залежить від того, яка буде ставка оподаткування, хто може бути декларантом, з чого буде сплачуватись податок тощо", - зауважив Верланов.

 

До того ж він зазначив, що податкову амністію називають "добровільним розкриттям інформації платником податків". І це — не єдине питання, що обговорюється із МВФ.

 

"У нас була технічна місія МВФ, яку запросили по трьох пунктам – податок на виведений капітал, податкова амністія та BEPs (міжнародна ініціатива про протидію розмиванню оподатковуваної бази та виводу прибутку з-під оподатковування). По BEPS у нас розроблений дуже хороший законопроєкт, кожна його частина обговорювалась з окремим відповідним департаментом Організації економічного розвитку і співробітництва. МВФ із законопроєктом по BEPS теж ознайомився. Очікуємо, що восени цей законопроєкт буде поданий на розгляд до Верховної Ради", - заявив Верланов.

 

Нагадаємо, 20 червня президент України Володимир Зеленський анонсував податкову амністію для бізнесу. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.