НОВИНИ

Луценко анонсував нові підозри у справі про тиск на ВККС

Генпрокурор зазначив, що чотири підозри у справі про зловживання та тиск на ВККС суддями ОАСК не є останніми.

Генеральна прокуратура може вручити підозри посадовим особам із Державної судової адміністрації, Офісу омбудсмена та інших органів влади у справі тиску на Вищу кваліфікаційну комісію суддів України. Про це написав у своєму Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.

 

Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що чотири підозри у справі про зловживання та тиск на ВККС суддями Окружного адміністративного суду Києва не є останніми.

 

"У цей та наступний тиждень ми вивчимо можливість вручення підозр іншим учасникам схеми тиску на ВККС. Зокрема, йдеться про посадових осіб Судової адміністрації, Офісу омбудсмена та ряду інших органів влади та інших суддів, які були втягнуті в ймовірно незаконні схеми. Також будуть проведені слідчі дії та експертиза голосів, які були записані в рамках проведення прослуховування службових кабінетів", - йдеться в повідомленні.

 

Разом з тим, за даними Луценка, відпрацьовуються також епізоди, не пов’язані з ВККС, де інші посадові особи як попередньої, так і нинішньої влади фактично намагалися в ручному режимі використовувати Окружний адміністративний суд для прийняття тих чи інших потрібних їм політичних та економічних рішень.

 

"Юрій Луценко також пообіцяв розсекречувати епізоди, які поки що залишаються засекреченими, аналізувати їх, і в разі достатності підстав оголошувати підозри по іншим епізодам, не пов’язаним з ВККС. Очільник ГПУ наголосив, що ключова подія в календарі відбудеться вже наступного тижня", - зазначив Лисенко.

 

До того ж у ГПУ повідомили, що подання про запобіжні заходи стосовно чотирьох суддів, котрим оголошено підозри, будуть передані до Вищої ради правосуддя до кінця цього тижня. А після дозволу відомства подання направлять до суду.

 

"У суді ми будемо клопотати про запобіжний захід - відсторонення їх від займаної посади. Це буде головним сигналом - чи готова вся судова система до адекватної оцінки дій своїх колег", - зауважив речник ГПУ.

 

Нагадаємо, що 2 серпня ГПУ повідомила про підозру у винесенні завідомо неправосудного рішення двом суддям Окружного адміністративного суду Києва - Євгену Аблову та Ігорю Погрібніченко, а також судді Суворовського райсуду Одеси Івану Шепітко.

 

Як повідомлялося, голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку вручили підозру у втручанні в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів та інших можливих злочинах. 

 

Зазначимо, детективи Національного антикорупційного бюро України разом із Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури у п'ятницю, 26 липня, провели санкціоновані обшуки у приміщенні Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК). 

 

29 липня підозри на суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) надійшли на підпис до заступника генерального прокурора.

 

Водночас прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган заявила, що текст підозри суддям Окружного адміністративного суду  Києва через можливе втручання у діяльність Кваліфікаційної комісії суддів, не підкріплений фактажем. 

 

Однак згодом керівник Управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк повідомив, що в  управлінні готові надати усі докази до проектів підозр керівництву і двом суддям Окружного адмінсуду Києва на нараді у керівництва Генпрокуратури. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.