НОВИНИ

Зеленський підписав закон про розрахунок тарифу для домашніх сонячних електростанцій

Як зазначається, даний документ повинен усунути неузгодженості в законі про альтернативні джерела енергії.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 6 серпня, підписав законопроект №10357, яким визначається порядок розрахунку "зеленого тарифу" для всіх домашніх сонячних електростанцій незалежно від розміщення і встановленої потужності. Про це свідчить інформація на сторінці закону на сайті Верховної Ради.

 

Як зазначається, останній етап проходження документа - повернуто з підписом від президента.

 

Так, даний документ повинен усунути неузгодженості в законі про альтернативні джерела енергії і надає можливість будувати сонячні електростанції (СЕС) як на землі, так і на дахах і фасадних конструкціях.

 

Документ визначає порядок розрахунку "зеленого" тарифу для усіх домашніх сонячних електростанцій незалежно від розміщення і встановленої потужності.

 

Зауважимо, в законі про аукціони з розподілу квот підтримки виробників "зеленої" електроенергії №8449-д, який раніше схвалив парламент, прописаний порядок розрахунку "зеленого" тарифу для СЕС до 50кВт за умови їх розташування на дахах та/або фасадах будівель та інших капітальних споруд. Через прийняття цього закону власники наземних домашніх СЕС втратили право підключити свої електростанції по "зеленому" тарифу.

 

Як повідомлялося, представництво Європейського Союзу та представництво Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) в Україні рекомендують перенести введення нової моделі оптового ринку електроенергії на певний час.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.