НОВИНИ

Джонсон не піде з поста прем'єра Британії навіть у разі оголошення вотуму недовіри - ЗМІ

Прем'єр-міністр Великої Британії не піде у відставку, щоб 31 жовтня вивести країну з Євросоюзу без угоди.

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон не піде у відставку навіть у разі оголошення вотуму недовіри його уряду в парламенті, щоб 31 жовтня вивести країну з Євросоюзу без угоди. Про це повідомляє The Times.

 

Зокрема, такий варіант розглядають в офісі глави уряду. Домінік Каммінгс, провідний радник прем'єра і один із архітекторів кампанії за вихід з ЄС, минулого тижня заявив колегам, що Джонсон не піде, навіть якщо консерватори, які виступають проти Brexit, підтримають лейбористів і проголосують за повалення уряду.

 

До того ж Джонсон може залишитися прем'єром, навіть якби депутати-консерватори змогли сформувати "уряд національної єдності", що протистоїть "жорсткому" Brexit. Він проігнорує результати голосування про довіру і призначить загальні вибори, які відбудуться незабаром після виходу Британії з ЄС.

 

Водночас, експерти з конституції підтвердили, що технічно у Джонсона не буде юридичного зобов'язання піти у відставку, якщо він отримає вотум недовіри. Але вони попередили, що ця ситуація ризикує "втягнути королеву в політику" і поставить її "в ганебне становище" через те, що вона зіткнеться із закликами до зміщення прем'єра.

 

Крім того, якщо Палата громад проголосує за недовіру уряду Джонсона, то почнеться 14-денний період, протягом якого депутати можуть спробувати сформувати альтернативний уряд. Якщо вони цього не зроблять, мають бути оголошені загальні вибори.

 

Так, відмова Джонсона піти у відставку, навіть якщо депутати вважають, що у них є більшість, необхідна для формування альтернативного уряду, викличе конституційну кризу і може призвести до закликів до королеви втрутитися в ситуацію.

 

Нагадаємо, що 5 серпня президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з новим прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.