НОВИНИ

Клиха етапували з тюремної лікарні , але його місцезнаходження досі невідоме

За інформацією правозахисниці Тетяни Щур, політв'язень був етапований із ЛВЗ-3 Челябінська до Т-1 Верхньоуральська ще 30 липня.

Українського політв'язня у Росії Станіслава Клиха відправили із тюремної лікарні у Челябінську назад до в'язниці у Верхньоуральську, але там його прибуття поки не підтвердили. Про це у понеділок, 5 серпня, написала  російська правозахисниця Тетяна Щур у Facebook.

 

 

"Ми дізнаємося, що «засуджений Клих етапований із ЛВЗ-3 м.Челябінська до Т-1 м.Верхньоуральська ще 30 липня»! Тобто назад - до тюрми! А мамі кажуть, що його там сьогодні ще немає. А де він? Ніхто не намагається навіть пояснювати: у в'язниці знову змінився начальник. Уже третій за час перебування там Стаса", - пише Щур.

 

Вона уточнює, що матері Клиха останній раз вдалося поговорити з сином 20 липня. Під час наступного дзвінка їй відповіли, що він вибув із в'язниці до Челябінської тюремної лікарні - чи то з гіпертонічним кризом, чи то з обструктивним бронхітом.

 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року міський суд міста Грозного оголосив вирок українцям Миколі Карпюку та Станіславу Клиху. Карпюка засудили до 22,5 років ув'язнення, а  Клиха – до 20 років. Їх визнали винними в участі в бойових діях проти федеральних військ під час Чеченської війни взимку 1994-1995 років у складі підрозділу "Вікінг", загибелі й пораненні кількох десятків російських солдатів. Правозахисний центр "Меморіал" вважає Карпюка та Клиха політв'язнями. У листопаді Карпюк і Клих підписали всі необхідні документи для підготовки позову в Європейський суд з прав людини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.