НОВИНИ

Іран оголосив про готовність вийти з ядерної угоди

Тегеран закликав європейців "активізувати свої зусилля по захисту економіки Ірану від санкцій США".

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що Тегеран вийде з укладеної в 2015 році ядерної угоди, якщо інші країни-учасники договору не будуть захищати інтереси іранської сторони. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, глава іранського дипвідомства закликав європейців "активізувати свої зусилля по захисту економіки Ірану від санкцій США".

 

Водночас Іран поки що відкидав заклики адміністрації президента США Дональда Трампа домовитися про нову угоду.

 

Нагадаємо, 31 липня  Управління з контролю за іноземними активами Держказначейства США (OFAC, Office of Foreign Assets Control) запровадило санкції проти міністра закордонних справ Джавада Заріфа. Так, обмежувальні заходи передбачають заморожування усіх активів іранського міністра в США. Водночас громадянам США заборонено вести з ним бізнес. 

 

Як повідомлялося, 25 червня Трамп підписав указ про введення нових санкцій проти Ірану. Під обмежувальні заходи потрапляють верховний лідер Ірану аятола Алі Хаманеї та інші високопосадовці. Особи будуть позбавлені доступу до американських фінансових ресурсів.

 

Раніше Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли США.

 

Також 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.