НОВИНИ

Естонія вирішила не визнавати російські паспорти, видані на Донбасі

Відповідне рішення естонського МЗС набуває чинності негайно.

Міністерство закордонних справ Естонії ухвалило рішення не визнавати паспорти, видані Росією жителям Луганської та Донецької областей України після 24 квітня 2019 року, якщо власники такого паспорта раніше не були російськими громадянами. Про це йдеться на сайті естонського дипвідомства.

 

Так, відповідне рішення міністерства набуває чинності негайно.

 

За словами глави МЗС Естонії Урмаса Рейнсалу, такий крок є відповіддю Естонії на підписану в квітні постанову президента РФ Владіміра Путіна про прискорення надання російського громадянства жителям Луганської та Донецької областей.

 

"Це додаткова спроба підірвати незалежність України і закріпити нестабільну ситуацію з безпекою в східній Україні. Воно повністю суперечить духу Мінських угод", - зауважив міністр.

 

"Сьогоднішнє рішення Естонії висловлює наше принципове засудження таких спроб Росії", - наголосив він.

 

Раніше Естонія також вирішила не визнавати паспорти РФ, видані в Криму та Севастополі місцевим жителям після 18 березня 2014 року, якщо власник паспорта раніше не був громадянином Росії.

 

Як повідомлялося, 24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Водночас за інформацією Головного управління розвідки Міноборони, Федеральна служба безпеки Росії ввела додаткові перевірки перед видачею російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.