НОВИНИ

У Шотландії виборці проголосували б за незалежність у разі референдуму - опитування

Зазначається, що 46% із 1019 опитаних виборців відповіли, що проголосують за незалежність.

Шотландські виборці проголосували б за незалежність від Сполученого Королівства в разі проведення чергового референдуму у найближчі два роки Про це свідчать результати опитування бізнесмена і політика Майкла Ешкрофта, передає агентство Reuters.

 

Так, 46% із 1019 опитаних виборців відповіли, що проголосують за незалежність, а 43% - проти. Якщо не враховувати тих, хто сказав, що не знає, чи буде голосувати, це означає, що 52% респондентів  виступають за незалежність Шотландії.

 

"Я виявив незначну більшість на користь нового голосування - і перше переважання за незалежну Шотландію за понад два роки", - зауважив консерватор Ешкрофт, який виступав проти кандидатури Бориса Джонсона на посаду британського прем'єра.

 

Як відомо, у 2014 році на референдумі шотландці відхилили незалежність із результатом 45%-55%.

 

Зокрема, на референдумі 2016 року Сполучене Королівство проголосувало за вихід з Євросоюзу, але жителі Шотландії та Північної Ірландії проголосували за те, щоб залишитись, чим зберегли політичну напруженість. Розбіжності навколо Brexit ускладнили відносини з урядом у Лондоні.

 

Водночас Шотландська національна партія (SNP), яка керує урядом в Едінбурзі, вважає, що другий референдум про незалежність виправданий, оскільки Шотландію зараз виводять з блоку проти її волі.

 

Раніше перший міністр уряду Шотландії Нікола Стерджен заявила, що новообраний прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон виступає за вихід країни з Європейського Союзу без угоди. 

 

Нагадаємо, 25 липня Джонсон оголосив список нових міністрів, віддавши ключові посади прихильникам виходу країни з Євросоюзу.

 

23 липня члени Консервативної партії Британії обрали колишнього мера Лондона  Бориса Джонсона лідером своєї політичної сили. Зокрема, за кандидатуру Джонсона проголосували 92,153 членів Консервативної партії. Водночас його суперник, чинний глава британського МЗС набрав 46,656 голосів. Так, явка склала Явка: 87,4%.

 

Як повідомлялося, Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.