НОВИНИ

"Газові" переговори з РФ пройдуть після призначення нового уряду - Данилюк

Зазначається, що Україна не розглядає варіантів долучення посередників для переговорів.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк 5 серпня заявив, що газові переговори щодо збереження транзиту газу після 2019 року між Україною та Росвєю пройдуть після призначення нового уряду.

 

"Нам важливо зберегти транзит. Це не тільки надходження близько 3 млрд дол., які ми втратимо, якщо не буде транзиту. Це також питання нормального функціонування ГТС, а також - геополітики. Для цього треба провести перемовини з постачальником, Російською Федерацією. Ці перемовини відбудуться", - зауважив Данилюк.

 

Крім того, він зазначив, що переговори, швидше за все, відбудуться тоді, коли буде сформований новий уряд.

 

"Буде призначений новий міністр енергетики, який буде відповідальний за цей процес перемовин. Зараз ми оцінюємо різні сценарії. З нашої сторони мають бути виконані певні умови. Одна з них - до кінця року має бути завершений анбандлінг. Це дозволить створити умови конкуренції на ринку газу, щоб мали рівний доступ усі постачальники газу", - сказав секретар РНБО.

 

Так, за його словами, варіант припинення транзиту розглядається, однак необхідно докладати зусиль для його збереження.

 

До того ж Україна не розглядає варіантів долучення посередників для переговорів.

 

"Перемовини йдуть між НАК "Нафтогаз України" та Газпромом, а також між двома урядами. Місця для якихось третіх сил, тим паче, політичних не передбачено і бути не може", - додав Данилюк.

 

Нагадаємо, що представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус 29 липня заявив, що найближчим часом будуть відновлені переговори з Росією з питань транзиту і закупівель газу. 

 

Як повідомлялося, Росія буде домагатися від України укладення короткострокового договору на транзит газу в Європу з 1 січня 2020 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.