НОВИНИ

Закликаємо США і Росію скоротити арсенали ядерних озброєнь - ЄС

У Єврокомісії прокоментували припинення дії ДРСМД між США і Росією.

Європейська комісія застерегла від нової гонки озброєнь після офіційного припинення дії Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності між Сполученими Штатами Америки і Росією. Про це повідомив речник Єврокомісії з зовнішньополітичних питань.

 

За його словами, Брюссель неодноразово підкреслював важливість ДРСМД для безпеки Європи.

 

"З огляду на зростання напруженості, ми повинні бути обережні, щоб не ступити на шлях нової гонки озброєнь, яка компенсувала б значні скорочення, досягнуті після закінчення "холодної війни", - зауважив він.

 

Водночас речник наголосив, що ЄС постійно закликав Москву ефективно вирішити питання серйозного занепокоєння щодо недотримання ДРСМД.

 

"Ми закликаємо Сполучені Штати і Російську Федерацію домагатися подальших скорочень своїх арсеналів, в тому числі стратегічних і нестратегічних, розгорнутих і нерозгорнутих ядерних озброєнь", - підкреслив він.

 

Також він додав, що у Євросоюзі привітали б якнайшвидший діалог про майбутнє договору New START між РФ і США, дія якого завершується 2021 року.

 

Нагадаємо, 2 серпня США офіційно виходять з ДРСМД  для розробки власних нових боєголовок після того, як росіяни відмовилися знищувати свої нові ракети, які, за словами НАТО  порушують пакт.

 

3 липня президент Росії Владімір Путін підписав закон про зупинку Росією дії Договору про ракети середньої та малої дальності. 

 

Раніше  Путін підписав указ про призупинення виконання ДРСМД.

 

2 лютого Держдеп США офіційно повідомив Кремль про призупинення зобов'язань за ДРСМД та початок процедури виходу з нього.

 

Як повідомлялося, 4 грудня 2018 року державний секретар США Майк Помпео повідомив, що Вашингтон протягом 60 днів перестане дотримуватися положень ДРСМД, якщо Росія не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань. Своєю чергою, країни НАТО заявили, що Росія порушує відповідний договір.

 

Трамп заявив, що США виходять з договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності з РФ.

 

4 жовтня 2018 року колишній голова Пентагону Джеймc Меттіс заявив, що розгортання Росією ядерних ракет з порушенням ДРСМД є "неприйнятним", і якщо Москва не повернеться до виконання своїх зобов'язань, Вашингтон повинен буде вживати заходів.

 

 Також США передали Росії список питань щодо виконання Договору INF, зробивши це за кілька днів до оголошення про намір вийти з нього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.