НОВИНИ

Лідерка грузинської опозиції звинуватила МВС Грузії в провокації

Лідер опозиційних «Народних зборів» Ніно Бурджанадзе назвала провокацією відеозапис, поширений МВС Грузії, де прихованою камерою зафіксований момент передачі грошей мітингувальникам за те, щоб вони підпалювали міліцейські машини в ході акцій протесту в Тбілісі.

У грузинській столиці перед приміщенням парламенту триває мітинг із вимогою відставки президента Грузії Міхеїла Саакашвілі.

Водночас Міністерство оборони Грузії заявляє, що підготовка до параду з нагоди Дня незалежності, що відзначається в країні 26 квітня, триває, незважаючи на акцію протесту перед будівлею парламенту в Тбілісі.

Парад на День незалежності Грузії традиційно проводиться перед будівлею парламенту на проспекті Руставелі. У зв'язку із запланованим заходом вже встановлені трибуни для президента, а також членів уряду і гостей. Раніше організатори, лідери «Національних зборів», заявили, що вони не збираються розходитися.

«Ми продовжуємо готуватися. Ми сподіваємося, що вони (учасники акції) не завадять нам провести парад», - заявила керівник департаменту громадських справ Міністерства оборони Грузії Саломе Махарадзе.

Термін заявки, поданої «Народними зборами» на проведення акції в мерію, закінчується опівночі. Представники правоохоронних органів поки не роблять ніяких дій. Між тим, повідомляють грузинські ЗМІ, посилена охорона держустанов, розташованих на прилеглих вулицях, зокрема, в парламенті і сакребуло (місцевий орган влади).

Організатори акції закликали присутніх, декілька тисяч людей, не розходитися і провести всю ніч біля парламенту.

«Наше головне завдання і наші найближчі плани - не дати головнокомандувачу країни Михайлу Саакашвілі прийняти парад 26 травня», - заявив один з лідерів «Народних зборів» Гія Кобахідзе.

Акції, організовані «Народними зборами», одним з лідерів якого є екс-спікер парламенту Грузії, лідер опозиційної партії «Демократичний рух - єдина Грузія» Ніно Бурджанадзе, проходять у центрі Тбілісі п'ятий день. Вимога залишається незмінною - відставка президента Грузії Михайла Саакашвілі.

За словами Саакашвілі, дії «Народних зборів» та Ніно Бурджанадзе - маскарад, який не дозволить зупинити розвиток країни.

Біля будівлі громадського телебачення Грузії, де проходила акція протесту грузинської опозиції, 22 травня почалися зіткнення поліції з демонстрантами. Поліція застосувала гумові кулі і сльозогінний газ.

Посол Грузії в Україні Грегол Катамадзе, стверджує, що 21-22 травня, під час акцій протесту в Тбілісі і Батумі, російські війська були підтягнуті до кордонів Грузії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.