НОВИНИ

СБУ перевіряє, який проект постанови Портнов готував на початку окупації Криму - ЗМІ

Зазначається, що суд надав СБУ дозвіл на тимчасовий доступ до аудіозаписів радника російського президента в яких згадується колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича.

Херсонський міський суд надав Головному управлінню Служби безпеки України в Криму дозвіл на тимчасовий доступ до аудіозаписів перемовин радника російського президента Володимира Путіна Сергія Глазьєва, в яких згадується колишній заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов. Про це повідомляє "Главком" з посиланням на ухвалу суду від 26 липня.

 

Так, СБУ зацікавилася публікацією у ЗМІ під назвою "Проект постановления ВР АРК во время начала окупации готовил Портнов", де міститься інформація щодо можливої причетності колишнього високопосадовця часів Януковича до підготовки тексту постанови, яку в подальшому прийняла Верховна Рада Автономної Республіки Крим на виправдання та прикриття тимчасової окупації території України Автономної Республіки Крим та Севастополя.

 

До того ж ця інформація випливає з розмов між радником Путіна Глазьєвим і ймовірно головою Верховної Ради АРК Володимиром Константиновим, яку першого березня 2014 року зафіксувала українська розвідка.

 

Зокрема, у розмові Глазьєв повідомляє співрозмовнику, що Верховна Рада АРК має ухвалити якусь постанову, яку підготував Андрій Портнов. І пояснює, що потрібно прийняти цей документ, "щоб було зрозуміло, що не вся Україна прямо-таки хоче підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом".

 

Ось витяг з розмови:

 

Глазьєв: "Володимире Андрійовичу, ось я надіслав папір, це у нас, так би мовити, погоджено. Значить, у мене прохання, як буде можливість, прийняти постанову Верховної Ради".

Володимир Андрійович: "А вам для чого вона потрібна?"

Глазьєв: "А вона нам потрібна на зовнішньополітичному рівні для того, щоб було зрозуміло, що не вся Україна прямо-таки хоче підписувати Угоду про асоціацію з Євросоюзом".

Володимир Андрійович: "Я розберуся завтра".

Глазьєв: "Значить, це готував ... готували юристи українські, які, так би мовити, добре там знають Конституцію, інше. Ну, я можу вам сказати, хто, Портнов готував, який заступник голови Адміністрації Президента України був. (...) Тому що, ви розумієте, там зараз Рада безпеки ООН збереться, там ця ситуація починає виходити в міжнародне правове поле і нам дуже важлива позиція ваша щодо Угоди про асоціацію з Євросоюзом, щоб було зрозуміло, що ця асоціація суперечить українській Конституції".

 

Разом з тим, доступ до аудіозаписів СБУ отримала у рамках розслідування за ч. 1 ст. 111 КК України ("Державна зрада").

 

Водночас,  СБУ з’ясувала, що наразі кримінальне провадження щодо радника Путіна Сергія Глазьєва зупинено Головною військовою прокуратурою через те, що підозрюваного оголошено у розшук.

 

Нагадаємо, що 29 липня Генеральна прокуратура допитала заступника глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова у справі Майдану.

 

Також 22 липня ГПУ повторно викликала на допит Портнова по справі про вбивства на Майдані під час Революції гідності.

 

Як повідомлялося, Портнов повернувся в Україну 19 травня 2019.

 

19 червня стало відомо, що Портнова поновили на посаді професора у КНУ. Він мав працювати у виші з 1 вересня 2019 по 30 червня 2020 року. Однак, у зв'язку з акцією протесту "Ні Портнову в КНУ!", ректор університету Леонід Губерський увечері 20 червня скасував свій наказ щодо призначення професором кафедри конституційного права юридичного факультету Андрія Портнова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.