НОВИНИ

У Києві презентували графіку члена ОУН-УПА

У київській Книгарні «Є» відбулася презентація найповнішого видання творів українського художника-графіка Ніла Хасевича «Воїн. Митець. Легенда» у вівторок, 24 травня.

За словами директор видавництва «Терен» Андрія Криштальського, упорядникам довелося буквально по одній збирати роботи Ніла Хасевича, оскільки вони дотепер розкиданіпо архівах, приватних зібраннях тощо. Окрім того, часто люди, до яких потрапляли малюнки художника, знищували їх, тому що боялися переслідування з боку державних органів.

Також виступили Михайло Ткачук, режисер фільму про Ніла Хасевича, і відомий публіцист, дисидент Євген Сверстюк. Вони  наголосили на значенні повернення спадщини Ніла Хасевича. Зокрема, це важливо для повноти висвітлення історії Другої світової війни.

 

Довідка.

Ніл Хасевич – український художник, графік, член ОУН та учасник Української повстанської армії. Художник працював переважно у ділянці екслібрису технікою деревориту – гравюри на дереві.

Альбом «Ніл Хасевич. Воїн. Митець. Легенда» на сьогодні є найповнішим друкованим виданням творів митця: тут міститься близько 120-ти робіт, серед яких є портрети, шаржі, екслібриси, репродукції рисунків, дереворити та бофони. Видання також містить прижиттєві та посмертні фотоілюстрації, перелік літератури про життя і творчість Ніла Хасевича.