НОВИНИ

ГПУ підготувала підозри керівництву і чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва

Генпрокуратура зафіксувала втручання суду в роботу Державного бюро розслідувань та інших державних органів влади.

Управління спецрозслідувань Генпрокуратури підготувало повідомлення про підозру керівництву і чотирьом суддям Окружного адмінсуду Києва. Про це у п'ятницю, 26 липня, повідомив під час прес-конференції керівник цього управління Сергій Горбатюк.

 

"Ми підготували повідомлення про підозру керівництву Окружного адмінсуду і чотирьом суддям за фактом втручання у діяльність членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів", - сказав він.

 

Зокрема, Генпрокуратура зафіксувала втручання Окружного адмінсуду в роботу Державного бюро розслідувань та інших державних органів влади.

 

"Зафіксована величезна кількість втручань у діяльність органів державної влади. Той організований системний тиск на прийняття рішень судами, вплив на інші органи не має нічого спільного з правосуддям. На це обов’язково має бути реакція, і реакція негайна. Органи, в які здійснювали втручання: це і вплив на прийняття рішень Конституційним судом, на прийняття рішень ВККС і ВРП. Фактично у ті органи, які єдині можуть впливати на судову систему і притягнення до дисциплінарної відповідальності, на міністерства і відомства, вплив на ДБР. Тобто, вказується на те, що за допомогою керівництва можуть тиснути на будь-кого, викликати на допити, щоб прийняти ті чи інші необхідні рішення. Величезний обсяг з ознаками злочинів, яким обов’язково буде надана оцінка", - заявив Горбатюк.

 

Керівник спецрозслідувань ГПУ також додав, що проекти підозр направлені на підпис керівництву Генпрокуратури.

 

Крім того, директор НАБУ Артем Ситник вважає, що проти Вовка і 4 судів ОАСК зібрано достатньо доказів за фактами втручання у діяльність судів та органів влади.

 

“Ми зафіксували, що Вовк у вільному режимі може попросити працівників СБУ надати йому інформацію, чи перебуває телефон на прослуховуванні. Неприємно було бачити, що... ресурси ДБР використовують для тиску на тих людей, які в силу тих чи інших причин вчиняють спротив діяльності керівництву окружного адміністративного суду”, - сказав він.

 

Ситник сподівається, що підозри щодо керівництва та суддів ОАСК будуть підписані. Тому що, на його думку, зібрано більш ніж достатньо доказів, щоб визнати підозри обґрунтованими.

 

Як повідомлялося, детективи Національного антикорупційного бюро України разом із Управлінням спеціальних розслідувань Генпрокуратури у п'ятницю, 26 липня, провели санкціоновані обшуки у приміщенні Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК). 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.