НОВИНИ

ОБСЄ виявила під Станицею Луганською бойовиків з пов'язками "СЦКК"

Водночас, за словами Євгенія Цимбалюка, поява окупантів з відповідними пов'язками є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування.

Спостерігачі ОБСЄ продовжують фіксувати перебування в зоні розведення сил біля Станиці Луганської бойовиків із нарукавними пов'язками з написами "СЦКК" (Спільний центр із контролю та координації). Про це повідомляється в опублікованому у четвер, 25 липня, звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

 

"Спостерігачі також бачили 5 членів збройних формувань (з нарукавними пов’язками з написами "СЦКК"): двоє стояли біля колишньої передової позиції збройних формувань на південь від зруйнованої частини мосту, а троє - біля блокпоста збройних формувань на південь від мосту", - йдеться у звіті за 24 липня у розділі "Ділянка розведення сил і засобів у районі Станиці Луганської".

 

Згідно зі звітом, неподалік колишньої передової позиції члени патруля місії ОБСЄ бачили 3 офіцерів Збройних сил України при СЦКК.

 

Нагадаємо, Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) було створено у вересні 2014 року Україною та РФ, які призначили по одному із представників для спільного керування ним. До складу СЦКК увійшли офіцери ЗСУ та ЗС Російської Федерації, котрі були розміщені в різних секторах Луганської та Донецької областей. У грудні 2017 року офіцери ЗС РФ в одноосібному порядку вийшли зі СЦКК, після чого залишили Україну.


Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ 4 липня заявив, що поява чоловіків у військовій формі з пов'язками з написами "СЦКК", зафіксована раніше місією ОБСЄ на непідконтрольній уряду території біля Станиці Луганської, є грубою спробою легітимізувати російську військову присутність у зоні розмежування.

 

Цимбалюк зазначив, що РФ односторонньо і безпідставно вивела своїх офіцерів з цієї двосторонньої структури - і зараз ніхто, включаючи представників незаконних збройних формувань, не має права замінювати їх.

 

Нагадаємо, після оголошення про початок процесу розведення сил і засобів поблизу Станиці Луганської у середу, 26 червня, українські військові та бойовики "ЛНР" упродовж декількох днів відходили від раніше займаних позицій.

 

Своєю чергою, у штабі ООС наголосили, що розведення сил на лінії зіткнення в районі Станиці Луганської не послаблює оборонні можливості українських військових на Донбасі. 

 

Як повідомлялося, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні у неділю, 30 червня, підтвердила розведення сил та засобів в районі Станиці Луганської в зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.