НОВИНИ

Іран випробував балістичну ракету середньої дальності – The NYT

Ракета була запущена з південного узбережжя Ірану і приземлилася на схід від Тегерана.

Іран провів тестовий запуск балістичної ракети середньої дальності Shahab-3. Про це повідомляє The New York Times з посиланням на американського чиновника.

 

Зокрема, ракета була запущена з південного узбережжя Ірану і приземлилася на схід від Тегерана. Вона пролетіла близько 1100 кілометрів і протягом польоту не залишала меж Ірану.

 

За словами чиновника, у США уважно стежили за місцем випробувань, коли Іран готував ракету до запуску.

 

Наголошується, що запуски ракет не заборонені відповідно до ядерної угоди 2015 року, досягнутої між Вашингтоном і Тегераном, що є однією з претензій президента Дональда Трампа до цієї угоди, від якої він відмовився в минулому році. Але в резолюції Ради Безпеки ООН, прийнятій одночасно з угодою, йдеться, що "Іран закликали не проводити жодної діяльності, пов'язаної з балістичними ракетами, призначеними для доставки ядерної зброї, включаючи запуски з використанням технології балістичних ракет."

 

Нагадаємо, що  11 липня чиновники Сполучених Штатів Америки заявили, що кораблі, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до нафтового танкера Великої Британії British Heritage в Перській затоці  і запропонували зупинитися в іранських водах, але відступили після попередження британського військового корабля.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.