НОВИНИ

США оголосили про відновлення смертної кари

Впродовж 16 років на федеральному рівні на смертну кару діяв неофіційний мораторій.

Міністерство юстиції Сполучених Штатів Америки вирішило відновити застосування смертної кари. Про це повідомляє американське видання The New Yort Times.

 

Так, генпрокурор Вільям Барр оголосив що, починаючи з грудня, планується стратити п'ятьох ув'язнених. За його словами, вони були засуджені за тяжкі злочини - зокрема, за вбивства і насильство над дітьми, літніми людьми.

 

Востаннє федеральна влада США застосовувала смертну кару у 2003 році. Впродовж 16 років на федеральному рівні на смертну кару діяв неофіційний мораторій. Водночас на рівні 29 штатів таке покарання застосовувалося. 

 

"Міністерство юстиції підтримує верховенство закону, і втілити в життя вирок, винесений системою правосуддя США, - це наш обов'язок перед жертвами злочинів і їхніми родинами", зауважив він.

 

Також Барр наголосив, що він склав протокол, що замінював процедуру трьох наркотиків, яка раніше застосовувалася у федеральних стратах, одним наркотиком, пентобарбіталом. Ця ін'єкція сповільнює роботу нервової системи і призводить до смерті.

 

Водночас генрпрокурор не уточнив,  чому адміністрація Трампа відновлює страти аме зараз, але Мін'юст подав повідомлення щодо тривалої справу про оскарження використання комбінації трьох наркотиків, заявивши, що вона переходить до нового протоколу. За словами посадовця відомства, департамент завершив організацію логістики для планування розстрілів та зміни процедури смертних ін'єкцій.

 

Як відомо, Трамп давно підтримує смертну кару і навіть пропонував кілька варіантів її застосування: приміром, за продаж наркотиків і вбивства поліцейських". Застосовуючи це до ув'язнених, засуджених за вбивство дітей, він може зробити більш політично вагомий аргумент за це на тлі зменшення громадської підтримки.

 

Своєю чергою, демократи негайно розкритикували директиву Барра. Сенатор Камала Гарріс з Каліфорнії назвала смертну кару "аморальною та глибокою помилкою". Сенатор Елізабет Уоррен з штату Массачусетс висловила протест смертній карі, а представник Тім Райан з Огайо назвав це "відвертим упередженим та нерівномірним застосуванням".

 

Серед людей, яких планують стратити є:

  • Деніел Льюїс Лі, вбив родину з трьох людей, зокрема, восьмирічної дівчинки;
  • Лезмонд Мітчелл, вбив 63-річну бабусю та її онуку;
  • Веслі Айра Перкі, згвалтував, вбив 16-річну дівчину і спалив її тіло;
  • Альфред Буржуа, домагався і вбив свою дворічну доньку;
  • Дастіл Лі Хонкен, застрелив п'ятьох людей"

 

Раніше Трамп заявив, що представники Демократичної партії не зможуть добитися його відсторонення від влади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.