НОВИНИ

Стало відомо, коли Комітет Сенату США голосуватиме щодо санкцій проти "Північного потоку-2"

Зазначається, що законопроект відображає занепокоєння деяких законодавців щодо впливу РФ в Європі.

Комітет Сенату Cполучених Штатів Америки наступного тижня проведе голосування щодо законопроекту про санкції проти компаній та осіб, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Очікувалося, що комітет з міжнародних справ Сенату розгляне даний законопроект 25 липня, однак його очільник, сенатор-республіканець Джим Ріш, зазначив, що погодився на прохання одного з членів відстрочити розгляд проекту "Закону про захист енергетичної безпеки Європи".

 

Так, законопроект, зареєстрований республіканським сенатором Тедом Крузом, відображає занепокоєння деяких законодавців щодо впливу РФ в Європі. Документ має пройти як Сенат, так і Палату представників та бути підписаним президентом Дональдом Трампом.

 

Нагадаємо, 21 травня міністр енергетики США Рік Перрі анонсував ухвалення законопроекту про санкції щодо компаній-учасниць проекту "Північний потік-2" у «не дуже віддаленому майбутньому».

 

Також сенатор-республіканець від Техасу Тед Круз та сенатор-демократ від Нью-Гемпшира Джинн Шейхін підготувализаконопроект щодо санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Планується, що обмежувальні заходи будуть спрямовані на судна, які прокладають газопровід, та компанії, які володіють цими суднами. У законопроекті також йдеться про відмову у візах керівникам компаній, які пов'язані з цими суднами. Крім цього, законопроект передбачає санкції проти компаній, які проводять страхування газопроводу.

 

Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл виступив з погрозами санкційних заходів проти німецьких компаній, що беруть участь у проекті російського газопроводу "Північний потік-2".

 

Крім того, віце-президент США Майк Пенс розкритикував Німеччину за будівництво проекту "Північний потік-2" і недостатні витрати на оборону. 

 

Водночас у Міністерстві економіки Німеччини виступили проти екстериторіальних санкцій США щодо проекту "Північний потік-2". 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.