НОВИНИ

ОПОРА проаналізувала, якою буде Верховна Рада України 9-го скликання

Зазначається, що Верховна Рада оновиться на 80,4%.

Громадянська мережа ОПОРА вирішила проаналізувати вік, стать, освіту, попередній досвід роботи кандидатів, які незабаром стануть майбутніми народними обранцями. За результатами аналізу мережа «намалювала» портрет нового скликання парламенту. Про це йдеться у на сайті громадської мережі "ОПОРА".

 

Зазначається, що Верховна Рада 9-го скликання оновиться на 80,4%. Крім того, склад парламенту помолодшає в середньому на 7,4 років, адже новообраних майбутніх нардепів віком 21-45 років збільшилось загалом на 26%. Це можна констатувати з огляду на дані з майже повністю опрацьованих електронних протоколів на сайті ЦВК. 

 

"Загалом до Верховної Ради обрано 336 чоловіків (79,8%) та 88 жінок (20,8%)", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, найбільше жінок потрапили у парламент від партії “Слуга народу” (56). У складі партії “Голос” та “Європейська Солідарність” по 9 депутаток. Від партії “Опозиційна платформа – за життя” та “Батьківщина” до парламенту потрапило по 5 депутаток.

 

"Що стосується відсоткового співвідношення, то найбільший відсоток депутаток у партії “Європейська Солідарність” – 45%. У партій “Голос” – 36%, “Слуга народу” – 22,1%, “Батьківщина” – 20%. Найменший цей показник у партії “Опозиційна платформа – За життя” – 11,4%" - зауважили в мережі.

 

 

Водночас, якщо говорити про віковий портрет парламенту, то у Верховній Раді працюватиме 17 народних депутатів, яким від 21 до 30 років; 121 депутату – від 31 до 45 років; 58 майбутнім парламентарям – від 46 до 60.

 

Також у Верховній Раді працюватиме троє депутатів, яким більше 60 років. Наймолодшому депутату Святославу Юрашу 23 роки. Він був обраний за списками партії “Слуга народу” (27-й номер). Найстаршому депутату 78. Це Юрій Іоффе. Він був обраний за списками партії “Опозиційна платформа – За життя” (12-й номер). 41 рік – це середній вік депутата в нинішньому складі парламенту. Загалом середній вік народних обранців знизився на 7,4 роки в порівнянні з попереднім скликанням парламенту.

 

 

"411 депутатів мають вищу освіту, 9 – середню спеціальну. Ще четверо із середньою загальною освітою. 30 осіб на момент обрання були безробітними. Це на 5 осіб менше, ніж у попередньому скликанні", -- зазначила ОПОРА.

 

Разом з тим, найбільше новообраних народних депутатів проживають у Києві (182 особи). На другому місці Київська область (26 осіб), на третьому – Харківська (24 особи). Найменше новообраних депутатів проживає у Луганській області (3 особи) та в АР Крим (1 особа).

 

Нагадаємо, що "Тексти" створили проект, в якому за допомогою аналізу голосувань кожного депутата було зроблено інтерактивну "карту" Верховної Ради восьмого скликання і дослідили, як вона змінювалася.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.