НОВИНИ

Франція, Італія і Данія підтримали військово-морську місію в Перській затоці

Лондон оголосив дану ідею перед послами ЄС на зустрічі в Брюсселі.

Франція, Італія і Данія підтримали пропозицію Великої Британії про створення військово-морської місії під керівництвом Європи для забезпечення безпеки перевезень через Ормузьку протоку. Про це повідомляє Euractiv.

 

Зокрема, Лондон оголосив про цю ідею перед послами ЄС на зустрічі в Брюсселі.

 

Так, це була перша офіційна зустріч в Європі після того, як глава британського МЗС Джеремі Хант розповів про плани парламенту щодо захисту протоки, через яку проходить п'ята частина світової нафти.

 

"Запит Британії, а не Вашингтона, полегшує європейцям згуртування навколо цього. Свобода судноплавства дуже важлива, вона відокремлена від кампанії США щодо максимального тиску на Іран", - зауважив високопоставлений дипломат ЄС.

 

Водночас представники британських міністерств закордонних справ і оборони обговорили можливу місію, яка, ймовірно, буде включати не тільки кораблі, а й літаки, безпосередньо зі своїми італійськими, іспанськими, французькими та німецькими колегами.

 

Своєю чергою, високопоставлений німецький дипломат в Берліні ідзначив, що міністр закордонних справ Гайко Маас тісно спілкується зі своїми британськими та французькими колегами, щоб "зробити внесок в безпеку" Перської затоки, в тому числі в галузі безпеки на морі.

 

Як повідомлялося, чиновники США заявили, що кораблі, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до нафтового танкера Великої Британії British Heritage в Перській затоці  і запропонували зупинитися в іранських водах, але відступили після попередження британського військового корабля. Згодом британський уряд підтвердив, що три іранські судна намагалися заблокувати прохід танкера. Так, Лондон закликав Іран до деескаляції ситуації в регіоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.