НОВИНИ

Єврокомісія після дворічної паузи виділила Молдові 14,5 млн євро

ЄС відновив бюджетну допомогу для Молдови.

Європейська комісія у вівторок, 23 липня,  відновила бюджетну допомогу для Молдови, заявивши про виділення 14,54 млн євро країні. Про це повідомляє прес-центр Єврокомісії.

 

"Європейська комісія відновила сьогодні бюджетну допомогу Республіці Молдова шляхом виділення 14,54 млн євро для підтримки імплементації Угоди про зону вільної торгівлі між ЄС і Молдовою, для фінансування професійної освіти і допомоги в здійсненні плану дій щодо візової лібералізації", - йдеться в повідомленні.

 

Так, відновлення виплат Молдові відбувається після майже дворічного періоду "заморозки", протягом якого платежі були припинені через погіршення ситуації в області верховенства права в країні. 

 

До того ж у ЄС зауважують, що нещодавно створений уряд прийняв важливі рішення, які дозволили ЄС вважати виконаними умови для відновлення бюджетної підтримки Молдови.

 

Крім того, комісар з європейської політики сусідства та переговорів про розширення Йоганнес Ган заявив, що відновлення фінансової допомоги є "чітким знаком підтримки ЄС Молдови та її громадян". 

 

"Цим ми високо оцінюємо вже вжиті заходи, і заохочує владу продовжувати цей шлях, зокрема, щодо зміцнення верховенства права і демократії, та боротьби з корупцією", - сказав він.

 

Нагадаємо, що Міністерство з питань тимчасово окупованих територій (МінТОТ) ініціює повторне введення санкцій проти Молдовського металургійного заводу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.