НОВИНИ

Стало відомо, коли має відбутися перше засідання новообраної ВР

Повідомляється, що засідання має відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оприлюднення результатів позачергових парламентських виборів.

Перше засідання новообраної Верховної Ради IX скликання має відбутися не пізніше, ніж через 30 днів після офіційного оприлюднення результатів позачергових парламентських виборів.

 

Про це йдеться у плані дій до початку першої сесії проекту ЄС-ПРООН з парламентської реформи, опублікованому головою прес-служби ВР Іриною Кармелюк.

 

"Не пізніше, ніж на 30-й день після оприлюднення результатів виборів Верховна Рада нового скликання збирається на першу сесію у залі засідань ВРУ. Перед початком першої сесії проходить урочисте засідання, на якому депутати складають присягу", - зазначається у роз'ясненні до плану дій.

 

 

Так, план передбачає, що Центральна виборча комісія (ЦВК) визначає результати виборів у загальнодержавному окрузі та у одномандатних виборчих округах до 5 серпня 2019 року, але не пізніше, ніж на 15 день з дня голосування.

 

Своєю чергою, не пізніше, ніж на п'ятий день з дня встановлення результатів виборів ЦВК офіційно оприлюднює результати виборів у газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр". Для обраної особи це є підставою для звільнення з роботи, не сумісної з депутатським мандатом або прийняття рішення про припинення дії іншого представницького мандата.

 

Зокрема, підготовча депутатська група, яка готує пропозиції щодо організації і проведення пленарних засідань першої сесії, формується не пізніше, ніж через п'ять днів після оприлюднення результатів виборів. Перше засідання цієї групи скликається не пізніше, ніж через 10 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів.

 

До того ж не пізніше, ніж через сім днів після оприлюднення результатів виборів Апарат ВРУ надсилає обраним особам документи для підготовки до першої сесії. Перелік документів також опубліковано у плані.

 

Зазначається, що не пізніше, ніж на 20 день з дня оприлюднення результатів виборів новообрані депутати подають до ЦВК документи для їх реєстрації народними депутатами України: документи про їх звільнення з роботи, не сумісної з депутатським мандатом та (або) копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата, поданої до відповідної ради. При отриманні документів ЦВК ухвалює рішення про реєстрацію обраних осіб народними депутатами України.

 

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія оприлюднила результати підрахунку 57% протоколів на позачергових виборах до Верховної ради. 

 

Як повідомлялось, у неділю, 21 липня, відбулися парламентські вибори до Верховної Ради.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.