НОВИНИ

Системних порушень, які вплинули б на результати виборів, не виявлено - ОПОРА

Водночас найбільше занепокоєння викликають часті випадки видачі виборчих бюлетенів без пред’явлення належних документів.

Системних порушень, які би вплинули на хід голосування, а також результат підрахунку голосів під час дострокових парламентських виборів, які відбулися в Україні 21 липня, станом на 11 годину понеділка 22 липня виявлено не було. Про це повідомила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

 

Водночас, за словами Айвазовської, це не означає, що в ході голосування й на етапі підбиття підсумків порушень як таких не було.

 

Так, найбільше занепокоєння викликають часті випадки видачі виборчих бюлетенів без пред’явлення належних документів або неодноразові спроби проголосувати за іншу людину. У день голосування такі інциденти виявлені в межах різних регіонів України на 10,1% виборчих дільниць.

 

Інше найбільш часте порушення у день голосування 21 липня – розголошення таємниці голосування через демонстрування виборцями заповненого бюлетеня або недотримання вимог щодо встановлення кабінок і облаштування місць для голосування в приміщенні ДВК. Такі випадки зафіксовані на 4,2% дільниць. Для повторного голосування з виборів президента України цей показник складав 5%, однак на останніх парламентських виборах був меншим (3,9% дільниць).

 

Своєю чергою, в ОПОРІ повідомили, що на цих виборах усі учасники виборчого процесу більш відповідально дотримувалися вимоги не фотографувати бюлетені на дільниці. Такі інциденти були епізодичними і зафіксовані лише на 0,8% виборчих дільниць. 

 

Як повідомлялося, Центральна виборча комісія оприлюднила результати підрахунку понад 50% протоколів на позачергових виборах до Верховної Ради. Так, партія "Слуга народу" отримує 42.44%, "Опозиційна платформа - За життя" - 12.87%, "Європейська солідарність" - 8.65%, "Батьківщина" - 8.02%, партія "Голос" - 6.39%.

 

Нагадаємо, що явка на дострокових парламентських виборах 21 липня склала 50,09% виборців. Такі дані наводить Центральна виборча комісія за інформацією з 19 виборчих округів (загальна кількість округів по Україні складає 199).

 

Як повідомлялось, у неділю, 21 липня, відбулися парламентські вибори до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.