НОВИНИ

Захоплення корабля Британії. ЗМІ опублікували запис переговорів британців та іранців

Відповідаючи на попередження фрегата, іранський човен заявив, що виконує дії з метою безпеки.

Британський військовий корабель зв'язувався по радіо з іранським патрульним катером, щоб попередити про неприпустимість захоплення нафтового танкера Stena Impero, коли той проходив через Ормузьку протоку. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"Будь ласка, підтвердіть, що ви не збираєтеся порушувати міжнародне право, незаконно намагаючись сісти на борт", - йдеться у радіоповідомленні британського фрегата HMS Montrose.

 

Зокрема, військовий корабель нагадав екіпажу танкера про їхнє право проходити через протоку: "Оскільки ви виконуєте транзитний прохід в визнаній міжнародній протоці, відповідно до міжнародного права ваш прохід не повинен бути порушений або утруднений".

 

Водночас у радіоповідомленні чути іранський патрульний катер, який інструктує Stena Impero змінити курс.

 

Відповідаючи на попередження фрегата, іранський човен заявив, що виконує дії з метою безпеки.

 

"Це патрульний катер Sepah Navy ... Я хочу оглянути корабель з міркувань безпеки", - йдеться у повідомленні

 

Sepah - це спеціальний підрозділ ВМС Корпусу вартових ісламської революції.

 

Як повідомлялося, чиновники США заявили, що кораблі, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до нафтового танкера Великої Британії British Heritage в Перській затоці  і запропонували зупинитися в іранських водах, але відступили після попередження британського військового корабля. Згодом британський уряд підтвердив, що три іранські судна намагалися заблокувати прохід танкера. Так, Лондон закликав Іран до деескаляції ситуації в регіоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.