НОВИНИ

Денісова заявила про порушення в Лук'янівському СІЗО під час голосування

Зокрема, було зафіксовано нестачу бюлетенів на одній із ділянок.

Український омбудсмен Людмила Денісова у неділю, 21 липня, повідомила про порушення виборчих прав громадян під час позачергових виборів у Раду в Лук'янівському СІЗО. Про це вона написала у Facebook.

 

Як зазначається, Денісова разом зі своїми представниками відвідала Київське СІЗО з метою перевірки дотримання виборчих прав громадян під час голосування. 

 

"Перевірила чи були усунуті зафіксовані нами порушення 31 березня та 21 квітня під час голосування на виборах Президента України", - написала омбудсмен.

 

Так, Денісова повідомила, що раніше в установі працювала одна спеціальна ділянка, хоча голосування проходило у трьох різних приміщеннях. У зв'язку з цим Денісова вказала на цей недолік ЦВК і на цей раз в СІЗО створено три спеціальні виборчі дільниці, що відповідає кількості виборців, яких 2320 осіб.

 

Крім того, на одній з спецділянок було виявлено, що члени комісії видавали бюлетені для голосування в одномандатному виборчому окрузі (мажоритарному) засудженим і особам, узятим під варту, виборча адреса яких знаходиться за межами виборчого округу. Водночас на інших двох спецділянках виборцям видавали бюлетені для голосування за депутатів-мажоритарників тільки якщо вони були зареєстровані на відповідному виборчому окрузі.

 

Також було зафіксовано нестачу бюлетенів на одній з ділянок на 1106 виборців, було 1026 бюлетенів.

 

Як повідомлялося, у день дострокових парламентських виборів 21 липня станом на 13:00 співробітники Національної поліції зареєстрували 838 повідомлень про порушення виборчого законодавства. 

 

В Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах. Голосування триватиме до 20:00.

 

Нагадаємо, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.