НОВИНИ

Україна ввела спеціальне мито на скраплений газ та ДП з РФ

Таке спільне рішення президента та уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій.

Кабінет міністрів України на засіданні 17 липня ввів спеціальне мито на імпорт із Російської Федерації дизельного палива (трубопровідним транспортом) та скрапленого газу. Про це повідомив представник президента у Кабміні Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook.

 

Зокрема, таке спільне рішення президента та уряду прийнято у відповідь на розширення російських економічних санкцій. Герус також нагадав, що у квітні-травні РФ обмежила поставки в Україну нафти, моторного масла, бітуму, етанолу, вугілля тощо.

 

Згідно рішення Кабміну:

 

  • спеціальне мито на дизельне паливо, що поставляється трубопровідним транспортом, буде складати 3,75% з 1 серпня 2019 року та 4,0% з 1 жовтня 2019 року
  • спеціальне мито на поставки скрапленого газу складатиме 1,75% з 1 серпня та 3,0% з 1 жовтня.

 

Крім того, Герус зазначив, що мито зніме понадринкову маржу трейдера-імпортера. Якщо типова ринкова маржа у крупному гурті складає 10-12 доларів/тонна, то на постачання трубопровідним транспортом така маржа складала 35-40 доларів/тонна.
 

"Таким чином, маржа трейдера буде приведена до звичайних ринкових рівнів і відповідне рішення ніяк не вплине на роздрібні ціни на АЗС. Всі трейдери будуть у рівних умовах", - додав він.


До того ж представник президента у Кабміні повідомив, що завдяки митам український бюджет додатково отримає біля 2 млрд грн у рік.

Нагадаємо, що економічний радник посольства Сполучених Штатів Америки Джон Шутте заявив, що Вашингтон готовий допомогти Україні підготуватися до можливого перекриття транзиту газу у 2020 році з боку Росії. 

 

 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.