НОВИНИ

"Зняти рожеві окуляри". Безсмертний заявив, що звільнення моряків знаходиться за межами "Мінська"

Представник України в ТКГ наголосив, що для звільнення полонених є відповідне рішення Міжнародного трибуналу ООН по морському праву.

Звільнення українських моряків, яких Російська Федерація незаконно затримала минулого року у Керченській протоці, знаходиться за межами процесу у Мінську. Про це у четвер, 18 липня, повідомив представник України в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ Роман Безсмертний.

 

Безсмертний заявив, що потрібно "зняти рожеві окуляри й перестати анонсувати те, чого не буде найближчим часом". За його словами, для звільнення моряків є відповідне рішення Міжнародного трибуналу ООН по морському праву.

 

"Звільнення моряків знаходиться за межами процесу у Мінську. Щодо них є рішення Міжнародного трибуналу та діалог між президентом Зеленським і президентом Путіним. Українська сторона наполягає на безумовному виконанні цього рішення. Водночас я дуже прошу вас усіх - давайте знімемо рожеві окуляри й перестанемо анонсувати звільнення через день-два і т д. Це не просто важкий процес, це важкучий процес. Тому давайте перестанемо анонсувати те, чого не буде", - наголосив він.

 

Нагадаємо, 17 липня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт на три місяці усім 24-ом військовополоненим українським морякам. Зокрема, трьом пораненим морякам, Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру, Василю Сороці, продовжили тримання під вартою до 26 жовтня, усіх інших військовополонених залишили від вартою до 24 жовтня.

 

Своєю чергою, спеціальний представник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки з питань України Курт Волкер заявив, що продовження арешту українських військополонених моряків — це спроба Росії тиснути на президента Володимира Зеленського перед достроковими парламентськими виборами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.