НОВИНИ

Олександр Крамар: У реінтеграції окупованих територій є сенс, тільки якщо вона відбуватиметься на умовах України

Потрібна форсована й глибока не просто дерадянізація, а дерусифікація цих територій з обов’язковою системною українізацією натомість.

У реінтеграції окупованих територій є сенс, понад те, вона в принципі припустима, але тільки якщо відбуватиметься на українських умовах. Про це на сторінках Тижня пише експерт Олександр Крамар.

 

«До того ж із проведенням санації нині окупованих територій від цілком персоніфікованих численних антиукраїнських елементів і від наслідків як довоєнного, так і нещодавнього ідеологічно-психологічного калічення населення ОРДіЛО в дусі російської імперської пропаганди та совкової ментальності. Потрібна форсована й глибока не просто дерадянізація, а дерусифікація цих територій з обов’язковою системною українізацією натомість. Ті жителі окупованих земель, для кого це буде неприйнятно, мають дістати можливість покинути звільненні території та перебратися до РФ, як це відбулося, скажімо, із судетськими чи польськими німцями після Другої світової війни», – пише він.

 

За словами Крамара, лише в такому разі реінтеграція окупованих територій буде корисною чи бодай матиме нейтральний вплив на подальший розвиток української держави. За іншого сценарію ні до чого, окрім шкоди або й прямого підриву української державності, така реінтеграція не приведе.

 

«Якщо неможливо забезпечити її зараз, потрібно відкладати вирішення цього питання, наскільки це буде потрібно. Аналогічний досвід успішно продемонстрований у розділеній після Другої світової війни Німеччині чи й досі розділеній Кореї. Однак у жодному разі не можна зрікатися територіальної цілісності України й належності їй Криму, Севастополя чи ОРДіЛО. Краще зробити це набагато пізніше, але реально, ніж раніше, але тільки позірно», – наголошує експерт.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.