НОВИНИ

Максим Віхров: Імовірність дрейфу України у найближчий час до авторитаризму украй невелика

Якщо авторитарні ухили нової влади — це об’єкт смутних побоювань, то її готовність використовувати інституційні слабини на свою користь — уже доконаний факт.

Імовірність того, що Україна найближчим часом дрейфуватиме до авторитаризму, украй невелика, принаймні нова влада має на це ще менше шансів, ніж будь-яка попередня. Про це пише журналіст Тижня Максим Віхров.

 

Однак, припускає він, в наступні п’ять років президент Володимир Зеленський гратиме перед телекамерами то Голобородька, то Лукашенка, то Путіна. Це навряд чи зміцнюватиме його владу, зате тішитиме публіку, а в тому президент справді професіонал. Публічні прочуханки чиновникам і тролінг політичних опонентів — це те, чого хоче протестний електорат, який ще не задовольнив своє обурення минулою владою. Цілком можливо, що згодом нам доведеться побачити президента і в спортзалі, і в літаку, і на коні, і на морському дні, оскільки шоу-програма не має бути надто одноманітною.

 

Водночас Віхров зауважує, наша недосконала демократія залишає широкий простір для свавілля та зловживань. І якщо авторитарні ухили нової влади — це об’єкт смутних побоювань, то її готовність використовувати інституційні слабини на свою користь — уже доконаний факт.

 

«Але для громадянського суспільства зараз важливо не опинитися в ситуації генералів, які готуються до минулих воєн. Найімовірніше, слід готуватися не до лобового зіткнення з черговим узурпатором, а до оперативного присікання відносно дрібних, але масових маніпуляцій і підтасовок, які здійснюватимуться через парламент, суди та іншими вигадливими способами. Це, звісно, не запрошення розслабитися, оскільки в сукупності дрібні капості можуть нашкодити державі не менше, ніж відкритий демарш», — попереджає він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.