НОВИНИ

Європарламент ухвалив резолюцію щодо українських політв'язнів Кремля

Зазначається, що за документ проголосували 458 євродепутатів.

Європейський парламент ухвалив резолюцію щодо Росії, особливо ситуації з екологічними активістами та українськими політичними в'язнями. Про це повідомила прес-служба Представгицтва України в ЄС у Twitter.

 

Зазначається, що за документ проголосували 458 євродепутатів.

 

 

 

 

Зокрема, Європарламент закликає російську владу без жодних затримок та додаткових умов звільнити усіх незаконно затриманих громадян України, як в Росії, так і на тимчасово окупованих територіях України, а також забезпечити їхнє безпечне повернення, у тому числі й кримських татар, нещодавно затриманих через мирний протест на Червоній площі 10 липня 2019 р., а також громадян України, які затримані за політично мотивованими звинуваченнями і 24 членів екіпажів українських морських суден.

 

"Закликає Росію опублікувати повний перелік ув'язнених, які утримуються на окупованих територіях України на Донбасі і у Луганську, та сприяти їхнім контактам із сім'ями та адвокатами", - йдеться у резолюції.

 

Крім того, євродепутати заклилкали РФ гарантувати безперешкодний доступ на окуповані українські території Криму та Донбасу для міжнародних міжурядових організацій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини, Місії ОБСЄ з оцінки стану справ із дотриманням прав людини в Криму, Комісара Ради Європи з прав людини, інших конвенцій та інституційних механізмів Ради Європи та міжнародних гуманітарних організацій, зокрема Міжнародного Комітету Червоного Хреста;

 

Також у ЄП висовили занепокоєння щодо повідомлень про умови утримання, включаючи заяви про катування і жорстоке поводження та відмову в доступі до базових медичних послуг.

 

Також у документі нагадується, що багато російських судових рішень щодо українських політичних в'язнів пов'язані зі шпигунством (у тому числі у справах Павла Гриба, Олексія Стогнія, Гліба Шаблія, Володимира Присіча, Володимира Дудки, Дмитра Штиблікова, Євгена Панова, Андрія Захтея, Валентина Вигівського, Віктора Шура і Дмитра Долгополова).

 

Нагадаємо, 17 липня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт на три місяці останній групі українських моряків Роману Мокряку, Андрію Оприску, Володимиру Терещенку, Сергію Цибізову, Андрію Шевченку. Таким чином суд задовольнив клопотання слідчих ФСБ Росії стосовно усіх 24-ох військовополонених українських моряків. Трьом пораненим морякам, Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру, Василю Сороці, продовжили тримання під вартою до 26 жовтня. Усіх інших військовополонених залишили від вартою до 24 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.