НОВИНИ

МЗС України звинуватило спілку угорців у сепаратизмі

Газета спілки угорців Закарпаття опубілкувала карту з приналежністю до Угорщини низки територій України.

Міністерство закордонних України звернулося до Генеральної прокуратури та Служби безпеки з проханням відкрити провадження через ілюстрації в газеті спілки угорців Закарпаття "Карпаталія",  карти з приналежністю до Угорщини низки територій України. Про це заявив заступник глави МЗС Єгор Божок у Twitter.

 

"На передовиці газети "Карпаталія" ГО "Товариство угорської культури Закарпаття" під лозунгом "Угорець, вставай!" ілюстрована приналежність Угорщині низки територій України. Сепаратизм! ГПУ й СБУ мають ініціювати провадження. Підписав листи", - зауважив він.

 

 

 

 

Так, на вказаній карті Закарпатської області кілька виборчих округів позначені кольорами угорського прапора.

 

Раніше віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розкритикувала міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто через візит у Закарпатську область через ймовірне здійснення впливу напередодні дострокових парламентських виборів в Україні. 

 

Як повідомлялося,  15 липня заступник глави МЗС України Єгор Божок провів зустріч з послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто на тлі повідомлень про візити угорських високопосадовців на Закарпаття перед достроковими парламентськими виборами 21 липня. Український дипломат заявив, що Будапешт повинен бути обережним і дотримуватися "червоних ліній" під час взаємодії з українськими громадянами угорського походження в Закарпатській області"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.