НОВИНИ

МЗС України відреагувало на продовження арешту українських моряків в РФ

Зазначається, що утримання під вартою моряків є грубим порушенням суверенного імунітету.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти рішення Московського суду про продовження незаконного утримання під вартою 24 українських військовополонених моряків. Про це  йдеться на сайті українського дипвідомства.

 

Зазначається, що утримання під вартою моряків є грубим порушенням суверенного імунітету.

 

"Вміст Росією під вартою 24 українських військовослужбовців і трьох військово-морських суден є грубим і триваючим порушенням суверенного імунітету, яким користуються як суду, так і військовослужбовці відповідно до Конвенції ООН по морському праву і звичайного міжнародного права", - йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, у МЗС нагадали, що Міжнародний трибунал з морського права постановив негайно і безумовно звільнити українських моряків і військово-морські судна.

 

"25 травня 2019 року Міжнародний трибунал з морського права ("ITLOS") наказав негайно і безумовно звільнити три українські військово-морські суду і 24 членів їх екіпажів. Невиконання обов'язки Росією щодо негайного звільнення суден і військовослужбовців становить порушення цього наказу та Конвенції ООН з морського права", - наголошується у повідомленні.

 

Також у дипвідомстві відзначили, що сьогоднішнє рішення Московського суду є черговим порушення РФ міжнародного права.

 

Крім того, МЗС висловило подяку своїм міжнародним партнерам за їх солідарність з Україною в її боротьбі за визволення українських військових.

 

Нагадаємо, 17 липня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт на три місяці останній групі українських моряків Роману Мокряку, Андрію Оприску, Володимиру Терещенку, Сергію Цибізову, Андрію Шевченку. Таким чином суд задовольнив клопотання слідчих ФСБ Росії стосовно усіх 24-ох військовополонених українських моряків. Трьом пораненим морякам, Андрію Артеменку, Андрію Ейдеру, Василю Сороці, продовжили тримання під вартою до 26 жовтня. Усіх інших військовополонених залишили від вартою до 24 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.