НОВИНИ

Зеленський запропонував відкласти штрафи для євробляхерів на 90 днів

Так, протягом вказаних 90 днів новий парламент і новий уряд мають запропонувати механізм, яким чином врегулювати цю проблему.

Президент Володимир Зеленський просить Раду прийняти законопроект про відтермінування на 90 днів штрафних санкцій до власників нерозмитнених автомобілів на єврономерах.

 

Про це розповів заступник керівника Офісу Президента Руслан Рябошапка на брифінгу.

 

"Президент звернувся до парламенту із пропозицією розглянути законопроект, який відтерміновує застосування штрафних санкцій до тих людей, які не встигнуть розмитнити автомобілі на так званих єврономерах", - зазначив він.

 

Так, за його словами, глава держави пропонує відтермінувати застосування штрафів на 90 днів.

 

Крім того, заступник голови ОП додав, що протягом вказаних 90 днів новий парламент і новий уряд мають запропонувати механізм, яким чином врегулювати цю проблему.

 

"Сьогодні в Україні приблизно від 600 до 800 тисяч автомобілів, які досі нерозмитнені й перебувають на іноземній реєстрації", - зазначив Рябошапка й підкреслив, що за чинним законодавством штрафи до нерозмитнених авто з єврореєстрацією застосовуватимуться з 24 серпня.

 

До того ж він зауважив, що Зеленський просить парламент розглянути відповідний законопроект на позачерговому засіданні 18 липня, проте додав, що у разі, якщо ВР так і не збереться, буде скликано нараду з представниками МВС, Нацполіції та Мінінфраструктури, з представниками громадських об'єднань, на якій шукатимуть інші механізми вирішення проблеми.

 

Водночас, він відзначив, що "закон поки що таких механізмів прямих не передбачає".

 

Нагадаємо, що нові штрафи за порушення при ввезенні транспортних засобів в Україну почнуть діяти з 22 серпня 2019 року.

 

Як повідомлялось, 13 лютого уряд вирішив спростити митне оформлення автомобілів на іноземній реєстрації. 

 

20 лютого Міністерство фінансів повідомило, що нерозмитнені протягом пільгового періоду автомобілі на іноземній реєстрації можуть бути вивезення з України або продані на запчастини. Заступник міністра фінансів України Сергій Верланов повідомив, що митниці ДФС в період з 25 листопада 2018 року по 19 лютого 2019 року оформили за новим пільговими умовами майже 124 тис. автотранспортних засобів з іноземною реєстрацією, які були ввезені до України з 1 січня 2015 року і до набрання чинності нових правил ввезення таких автомобілів. За його словами, загальна сума надходжень до бюджету від митного оформлення авто на єврономерах становила 7,672 мільярда гривень.

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.