НОВИНИ

На Радбезі ООН країни ЄС закликали РФ звільнити українських моряків

Дипломати заявив, що Москва повинна припинити фінансову та військову підтримку бойовиків і припинити роздачу паспортів на Донбасі.

Країни-члени Європейського Союзу нагадали про зобов’язання Росії звільнити українських моряків та засудили вбивство українських медиків на Донбасі.  

 

Зазначається, що заява представників Бельгії, Франції, Німеччини, Польщі, Британії та Естонії прозвучала під час брифінгу по завершенню Радбезу ООН, скликаного РФ для обговорення закону про українську мову.

 

"Ми закликаємо Росію звільнити без усіляких додаткових вимог всіх 24 українських військовослужбовців, незаконно затриманих 25 листопада у Керченській протоці та негайно повернути захоплені українські кораблі відповідно до зобов’язуючого наказу Міжнародного трибуналу з морського права, ухваленого 25 травня", - йдеться у заяві.

 

Водночас дипломати зауважили, що повністю підтримують незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів і засуджують незаконну анексію Криму Росією.

 

"Ми очікуємо, що Росія негайно перестане роздмухувати конфлікт та утримається від дій, які підривають імплементацію Мінських домовленостей, які передбачають повне відновлення контролю українським урядом над територіями, як передбачено угодою", - наголошується у заяві.

 

Водночас посли підкреслили, що йдеться, зокрема, про те, що Москва повинна припинити свою фінансову та військову підтримку бойовиків і припинити роздачу паспортів українським громадянам на Донбасі.

 

"Ми засуджуємо недопустимий напад на медичний транспорт українських Об‘єднаних сил поблизу селища Водяне 1 липня, який призвів до трьох жертв", - додається у зверненні.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.