НОВИНИ

Європарламент обрав нового президента Єврокомісії

На пост голови Єврокомісії було обрано Урсулу фон дер Ляєн.

Європейський парламент проголосував за призначення міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн на посаду президента Європейської комісії.

 

Так, за призначення фон дер Ляєн проголосували 383 євродепутатів, при мінімально необхідних 374. Проти – 327, утрималися – 22. Загалом в сесійній залі були присутні 733 євродепутати.

 

Зокрема, голосування відбувалося бюлетенями і було таємним, тому точно невідомо, хто з депутатів підтримав призначення. Раніше групи "Зелених" і "Лівих" заявляли, що точно не голосуватимуть за фон дер Ляєн. Також проти її призначення виступали німецькі ультраправі.

 

Разом з тим, Фон дер Ляєн 1 листопада замінить на посаді чинного президента Єврокомісії Жан-Клод Юнкера. Вона стане першою жінкою на чолі Єврокомісії.

 

Крім того, до виборів в Європарламент вона не була у списку кандидатів на посаду, вважалося, що призначать німця Манфреда Вебера. Однак, в результаті тривалих переговорів його кандидатура, як і інших топ-кандидатів, відпала.

 

В результаті лідери ЄС на саміті узгодили кандидатуру Фон дер Ляєн.

 

Водночас, президент України Володимир Зеленський сподівається на тісну і плідну співпрацю з новим головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляйєн.

 

"Мої щирі вітання Урсулі фон дер Ляйєн у зв'язку з обранням її як першої жінки-президента Європейської комісії. Бажаю вам великих успіхів, з нетерпінням чекаю спільної роботи та тісної співпраці з вами для подальшого розвитку міцних відносин України і ЄС", - написав він у своєму Twitter у вівторок ввечері.

 

 

 

 

Нагадаємо, що лідери політичних груп Європейського Союзу заявили, що Європарламент 16 липня проведе голосування щодо затвердження кандидатури міністра оборони Німеччини Урсули фон дер Ляєн на посаду президента Європейської комісії. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.