НОВИНИ

Радники країн-учасниць нормандського формату домовилися про "хлібне перемир'я" на Донбасі

Пристайко повідомив, що перемир'я вже оголошувалося 18 разів, нинішнє буде 19-м.

На зустрічі зовнішньополітичних радників у "нормандському форматі" вдалося досягти домовленостей щодо "хлібного перемир'я" на Донбасі, проведення розмінування у Станиці Луганській та на двох інших ділянках, визначення наступної черги ділянок для розведення сил та розмінування.

 

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Вадим Пристайко на брифінгу.

 

"За великим рахунком була продуктивна і прагматична розмова, вдалося досягти певних домовленостей. Зокрема, що нам вдалося досягти - досягнення припинення вогню, так зване "хлібне перемир’я", проведення розмінування у Станиці Луганській та на двох додаткових попередньо узгоджених ділянках, визначення наступної черги ділянок для розведення і розмінування", - прокоментував заступник керівника ОП результати зустрічі радників.

 

До того ж Пристайко додав, що перемир'я вже оголошувалося 18 разів, нинішнє буде 19-м, але запевнив, що "ми не втрачаємо оптимізму, питання в тому, наскільки забезпечити сталість цього перемир'я".

 

Також  він нагадав, що на зустрічі був присутній він як представник України, а також колеги з Франції, Німеччини та Росії.

 

Нагадаємо, що на зустрічі радників лідерів нормандської четвірки 12 липня у Парижі було досягнуто попередньої домовленості про обмін полоненими у форматі 15 на 15 чи 10 на 10. 

 

Раніше Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що Україна включила військовополонених українських моряків в списки осіб, якими мають намір обмінятися омбудсмени України і Росії.

 

Своєю чергою, заступник міністра закордонних справ Російської Федерації Григорій Карасін повідомив, що питання про можливий обмін 24 військовополонених українських моряків обговорюється з українською стороною.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.