НОВИНИ

Апеляційний суд Амстердама відклав остаточне рішення у справі про «скіфське золото»

Зазначається, що остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців.

Апеляційний суд Амстердама 16 липня виніс попереднє рішення у справі про «скіфське золото», повідомляє прес-служба суду.

 

«Музей Алларда Пірсона може залишити скарби Криму в очікуванні остаточного рішення в ході судового розгляду. Нідерландський закон про спадщину не застосовується до справи. Апеляційному суду потрібна додаткова інформація від сторін про ймовірне право власності», – йдеться в повідомленні.

 

Так, у рішенні суду йдеться, що сторонам виділено два місяці для надання запитуваної судом інформації, а вже потім суд розгляне справу далі.

 

«Остаточне рішення можна очікувати через 6-9 місяців», – зазначається в повідомленні суду.

 

Крім того, Апеляційний суд постановив, що «з огляду на складну політичну та правову ситуацію в Криму музей Алларда Пірсона не може «розумно оцінити, хто з кандидатів має право претендувати на скарби Криму».

 

«У той же час, музей належним чином зберіг кримські скарби в очікуванні остаточного рішення. За цих обставин музею дозволено призупинити своє зобов’язання із доставки скарбів Криму в очікуванні остаточного рішення», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, що Апеляційний суд Амстердама може прийняти рішення в справі про повернення Україні скіфського золота в період від двох до шести місяців.

 

Як повідомлялося, 11 березня 2019 року Апеляційний суд Амстердама розгляне апеляцію на рішення про повернення Україні скіфського золота, що експонувалося 5 років тому в музеї Алларда Пірсона в столицi Нiдерландiв. Заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що за конвенцією ЮНЕСКО 1970 року, Україна має право на повернення на свою територію культурних цінностей Криму, тому Київ очікує, що апеляційний суд Нідерландів прийме рішення на користь України в справі про скіфське золото.

 

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Амстердама ухвалив рішення, згідно з яким колекція експонатів з кримських музеїв буде повернута Україні. Суд постановив, що Крим не є суверенною країною і тому не може претендувати на скарби як культурну спадщину. Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції в музеї Амстердама, а музеї Криму повинні виплатити Україні та музею Амстердама 2,8 тисяч євро в якості відшкодування витрат.

 

Своєю чергою, у 2017 році стало відомо, що музеї окупованого Росією Криму розпочали процес оскарження рішення окружного суду Амстердама щодо повернення колекції скіфського золота Україні.

 

Виставку "Крим: золото і секрети Чорного моря" відкрили в археологічному музеї Амстердамського університету на початку лютого 2014. Вона сформована з колекцій п'яти українських музеїв, один з яких розташований у Києві, чотири – в окупованому Росією Криму. Серед понад 500 експонатів – артефакти з скіфського золота, церемоніальний шолом, дорогоцінні камені, мечі, панцирі, предмети побуту стародавніх греків і скіфів. Їх вартість оцінюється в €1,5 млн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.